Sitenin solunda giydirme reklamı denemesidir
Sitenin sağında bir giydirme reklam

VELİ AĞBABA: STAJA TAKILANLAR, PRİME TAKILANLAR, TESCİLE TAKILANLAR, İLK SEÇİMDE DE AKP SANDIĞA TAKILACAK

DÜNYA 02.02.2023 - 14:09, Güncelleme: 02.02.2023 - 14:09
 

VELİ AĞBABA: STAJA TAKILANLAR, PRİME TAKILANLAR, TESCİLE TAKILANLAR, İLK SEÇİMDE DE AKP SANDIĞA TAKILACAK

“Staja takılanlar, çıraklığa takılanlar, prime takılanlar, tescile takılanlar, depreme takılanlar, şimdi de aslında bunların hepsine bir isim vermek gerekirse AKP'ye takılanlar. İnşallah yapılacak ilk seçimde de AKP sandığa takılacak ve millet dersini verecek.
CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, İyi Partinin vermiş olduğu  “Stajda geçen sürelerin emeklilik kapsamında sayılması” önerisi üzerine TBMM’de bir konuşma yaptı. Konuşmasında, stajyer ve çıkarların bu sürelerle ilgili hizmetlerinin sayılmamasından yaşadıkları mağduriyete değinen Ağbaba şunları ifade etti: “Staja takılanlar, çıraklığa takılanlar, prime takılanlar, tescile takılanlar, depreme takılanlar, şimdi de aslında bunların hepsine bir isim vermek gerekirse AKP'ye takılanlar. İnşallah yapılacak ilk seçimde de AKP sandığa takılacak ve millet dersini verecek. Değerli arkadaşlar, ya siz bana laf atıyorsunuz da fakirin fukaranın sorununu çözmek için niye Meclise hiç yasa getirmiyorsunuz? Siz hep zenginlere, 5'li çete için Meclise yasa getiriyorsunuz. Allah size vicdan versin. SADECE 5’Lİ ÇETELERİN DEĞİL FAKİR FUKARANIN DA VEKİLİSİNİZ! Biraz da fakir fukaranın, mağdurların sorunlarıyla gelin ya. Ya, size sadece zenginler, 5'li çete oy vermiyor. Allah aşkına, elini vicdanına koy. Bu staj mağdurlarını çözün, çırakları çözün. ÇOCUK YAŞTA ÇALIŞTIR SONRA SİGORTADAN SAYAMAYIZ DE! BU VİCDANSIZLIKTIR! 1,5 milyon mağdur var; stajyer ve çıraklar. Bakın, henüz çocuk yaşta bu insanlar torna tezgâhının başına geçmiş, makinenin başına geçmiş, işçi gibi çalıştırılmış. Siz "Yok, senin sigorta girişini yapamayız, seni sigortalı sayamayız." diyorsunuz. Ya, akranları gezip oynarken, sokakta top kovalarken bu insanlar ne yapmış? Makine tezgâhının başında, eli tornavidada sıva yapmış vesaire. Ama bugün bu çocuk yaşta işe girmiş, çocukluğunu yaşayamamış, bakın, bu ülkeye ve ailesinin ekonomisine katkıda bulunmak için çocukluğunu yaşamamış insanları mağdur ediyorsunuz. SİZİN ÇOCUKLARINIZ STAJYER OLMAZ LÜKS OKULLARDA EĞİTİM GÖRÜRLER! Çalışma Bakanı diyor ki: "Onlar EYT'ye 'olmaz' diyor." Niye? "Bunların sigorta girişi olanlarında bir sorun yok ama çıraklık ve stajyerlik için sigorta girişi değil, onların sağlık sigortasını korumak üzere geliştirilmiş bir sistemdir." diyor. Ya, Sayın Bakanın görmek istemediği bir şey. Bir dönem, deyim yerindeyse çocuğu, çocuk iş gücü gibi çalıştırmışsınız. Şimdi, değerli arkadaşlar, bu çocuklar da bu ülkenin vatandaşları, sizin çocuklarınızın olmadığı gerçek. Bakın, bunlar sizin çocuklarınız değil çünkü sizin çocuklarınız stajyer olmaz, çırak olmaz. Yaklaşık 1,5 milyon stajyer ve çırak var, bunların sorunları çözülmezse bu insanların iki eli, buna "ret" oyu verecek insanların yakasında olacaktır.” dedi.
“Staja takılanlar, çıraklığa takılanlar, prime takılanlar, tescile takılanlar, depreme takılanlar, şimdi de aslında bunların hepsine bir isim vermek gerekirse AKP'ye takılanlar. İnşallah yapılacak ilk seçimde de AKP sandığa takılacak ve millet dersini verecek.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, İyi Partinin vermiş olduğu  “Stajda geçen sürelerin emeklilik kapsamında sayılması” önerisi üzerine TBMM’de bir konuşma yaptı. Konuşmasında, stajyer ve çıkarların bu sürelerle ilgili hizmetlerinin sayılmamasından yaşadıkları mağduriyete değinen Ağbaba şunları ifade etti:

“Staja takılanlar, çıraklığa takılanlar, prime takılanlar, tescile takılanlar, depreme takılanlar, şimdi de aslında bunların hepsine bir isim vermek gerekirse AKP'ye takılanlar. İnşallah yapılacak ilk seçimde de AKP sandığa takılacak ve millet dersini verecek.

Değerli arkadaşlar, ya siz bana laf atıyorsunuz da fakirin fukaranın sorununu çözmek için niye Meclise hiç yasa getirmiyorsunuz? Siz hep zenginlere, 5'li çete için Meclise yasa getiriyorsunuz. Allah size vicdan versin.

SADECE 5’Lİ ÇETELERİN DEĞİL FAKİR FUKARANIN DA VEKİLİSİNİZ!

Biraz da fakir fukaranın, mağdurların sorunlarıyla gelin ya. Ya, size sadece zenginler, 5'li çete oy vermiyor. Allah aşkına, elini vicdanına koy. Bu staj mağdurlarını çözün, çırakları çözün.

ÇOCUK YAŞTA ÇALIŞTIR SONRA SİGORTADAN SAYAMAYIZ DE! BU VİCDANSIZLIKTIR!

1,5 milyon mağdur var; stajyer ve çıraklar. Bakın, henüz çocuk yaşta bu insanlar torna tezgâhının başına geçmiş, makinenin başına geçmiş, işçi gibi çalıştırılmış. Siz "Yok, senin sigorta girişini yapamayız, seni sigortalı sayamayız." diyorsunuz. Ya, akranları gezip oynarken, sokakta top kovalarken bu insanlar ne yapmış? Makine tezgâhının başında, eli tornavidada sıva yapmış vesaire. Ama bugün bu çocuk yaşta işe girmiş, çocukluğunu yaşayamamış, bakın, bu ülkeye ve ailesinin ekonomisine katkıda bulunmak için çocukluğunu yaşamamış insanları mağdur ediyorsunuz.

SİZİN ÇOCUKLARINIZ STAJYER OLMAZ LÜKS OKULLARDA EĞİTİM GÖRÜRLER!

Çalışma Bakanı diyor ki: "Onlar EYT'ye 'olmaz' diyor." Niye? "Bunların sigorta girişi olanlarında bir sorun yok ama çıraklık ve stajyerlik için sigorta girişi değil, onların sağlık sigortasını korumak üzere geliştirilmiş bir sistemdir." diyor. Ya, Sayın Bakanın görmek istemediği bir şey. Bir dönem, deyim yerindeyse çocuğu, çocuk iş gücü gibi çalıştırmışsınız. Şimdi, değerli arkadaşlar, bu çocuklar da bu ülkenin vatandaşları, sizin çocuklarınızın olmadığı gerçek. Bakın, bunlar sizin çocuklarınız değil çünkü sizin çocuklarınız stajyer olmaz, çırak olmaz.

Yaklaşık 1,5 milyon stajyer ve çırak var, bunların sorunları çözülmezse bu insanların iki eli, buna "ret" oyu verecek insanların yakasında olacaktır.” dedi.

Balıkesir HABERİ

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve balikesirkulisgazetesi.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.