Sitenin solunda giydirme reklamı denemesidir
Sitenin sağında bir giydirme reklam

BALIKESİR SİVİL TOPLUM PLATFORMU İSYAN ETTİ

GÜNDEM 07.08.2022 - 11:34, Güncelleme: 03.09.2022 - 15:52
 

BALIKESİR SİVİL TOPLUM PLATFORMU İSYAN ETTİ

Balıkesir Sivil Toplum Platformu Zeytinli Festivali ile ilgili basın bülteni yayınladı. Platform festival için “Zeytinli festivalinin bölge ekonomisine ve turizmine bir katkısı yok tam tersi alkol ve uyuşturucu tacirlerine katkı sağlamaktadır” dedi.
Balıkesir Sivil Toplum Platformu Zeytinli Festivali ile ilgili basın bülteni yayınladı. Platform festival için “Zeytinli festivalinin bölge ekonomisine ve turizmine bir katkısı yok tam tersi alkol ve uyuşturucu tacirlerine katkı sağlamaktadır” dedi. Platformdan yapılan açıklamada; “Güzel Beldemizde, geçen yıllarda her türlü ahlaksızlığın aleni icra edildiği, Gezgin Fest zeytinli adıyla bir ifsad faaliyetinin yapıldığı kamuoyunun malumudur. Bir alkollü içecek firmasının ana sponsorluğunda yapılan festivalde yaş sınırı gözetilmeden, limitsiz içki tüketilmesi Alanda uyuşturucu tüketimi kullanımı, 3 gün boyunca kadınlı erkekli her türlü fuhşiyatın yapıldığı tespit edilmiştir. Eğlence adı altında kiralık çadırlarda aleni bir şekilde zinanın teşvik edilmesi halkımızın değerlerine örfüne kültürüne inançlarına aykırıdır. Hepimiz için vazgeçilmezimiz olan çocuklarımızda büyük tahribatlar oluşturan bu tür ortamlar, kadim medeniyetlerin de hüküm sürdüğü bu topraklarda yaşayan her erdemli insanın karşı çıkması gereken çirkinliklerdir. Genelde toplumumuzun özelde de ilimizin temel dinamiği, toplumu birbirine bağlayan barışın, sükunetin asıl kaynağı olan inanç ve ahlaki değerlerini dejenere eden bu gibi bilinçli ve sinsi organizasyonlar, gençler üzerinde çok yıkıcı sonuçlar oluşturmaktadır. Dolayısıyla neslin korunması toplum ve aile değerlerinin ifsad edilmemesi temel amacımızdır. İddiaların aksine adı geçen festivalin bölge  ekonomisine ve turizmine müspet bir katkısının olmadığı bilakis alkollü içki ve uyuşturucu tacirlerine katkı sağladığı görülmüştür. Festival adı altında alkol ve uyuşturucu kullanımının  gençleri arasında yaygınlaştırılmasının  ekonomiye ne tür bir katkısı olacaktır. Zaten bu etkinlikte yerel esnafın kazandığı bir şey yoktur. Ulusal düzeydeki firma ve organizatörler kazançlı çıkmaktadırlar. Alkollü içecek firması geçen yıllarda tırlar dolusu satış yapmıştır. İlimizde yaşayan hiç kimsenin özel hayatına müdahalemiz söz konusu olamaz. Kutuplaşma istemediğimizi , ötekileştirici bir dil kullanmadığımızı , toplumsal barışı önemsediğimizi vurgulamak isteriz. Sadece kötülüklerin toplum hayatında yaygınlaşmasına itiraz ettiğimizin bilinmesi gerekir. Kırmızı çizgilerimiz olan inançlarımız ve toplumsal ahlaki değerlerimizin ekonomik kaygılara feda edilmesine müsaade etmeyeceğiz. İnançlarımızla alay edilen, içki, fuhuş ve uyuşturucu gibi her türlü kötülüğün icra edildiği bu ve benzeri çirkinliklere tüm gücümüzle karşı duracağımızın bilinmesi gerekir. Yetkililerin bu sene yapılması planlanan Burhaniye deki Zeytinli festivalinin ivedilikle iptaliyle ilgili gereğini yapmalarını bekliyoruz. Kamuoyuna arz ederiz.” ifadeleri kullanıldı.
Balıkesir Sivil Toplum Platformu Zeytinli Festivali ile ilgili basın bülteni yayınladı. Platform festival için “Zeytinli festivalinin bölge ekonomisine ve turizmine bir katkısı yok tam tersi alkol ve uyuşturucu tacirlerine katkı sağlamaktadır” dedi.

Balıkesir Sivil Toplum Platformu Zeytinli Festivali ile ilgili basın bülteni yayınladı. Platform festival için “Zeytinli festivalinin bölge ekonomisine ve turizmine bir katkısı yok tam tersi alkol ve uyuşturucu tacirlerine katkı sağlamaktadır” dedi.

Platformdan yapılan açıklamada; “Güzel Beldemizde, geçen yıllarda her türlü ahlaksızlığın aleni icra edildiği, Gezgin Fest zeytinli adıyla bir ifsad faaliyetinin yapıldığı kamuoyunun malumudur.

Bir alkollü içecek firmasının ana sponsorluğunda yapılan festivalde yaş sınırı gözetilmeden, limitsiz içki tüketilmesi Alanda uyuşturucu tüketimi kullanımı, 3 gün boyunca kadınlı erkekli her türlü fuhşiyatın yapıldığı tespit edilmiştir. Eğlence adı altında kiralık çadırlarda aleni bir şekilde zinanın teşvik edilmesi halkımızın değerlerine örfüne kültürüne inançlarına aykırıdır. Hepimiz için vazgeçilmezimiz olan çocuklarımızda büyük tahribatlar oluşturan bu tür ortamlar, kadim medeniyetlerin de hüküm sürdüğü bu topraklarda yaşayan her erdemli insanın karşı çıkması gereken çirkinliklerdir.

Genelde toplumumuzun özelde de ilimizin temel dinamiği, toplumu birbirine bağlayan barışın, sükunetin asıl kaynağı olan inanç ve ahlaki değerlerini dejenere eden bu gibi bilinçli ve sinsi organizasyonlar, gençler üzerinde çok yıkıcı sonuçlar oluşturmaktadır. Dolayısıyla neslin korunması toplum ve aile değerlerinin ifsad edilmemesi temel amacımızdır.

İddiaların aksine adı geçen festivalin bölge  ekonomisine ve turizmine müspet bir katkısının olmadığı bilakis alkollü içki ve uyuşturucu tacirlerine katkı sağladığı görülmüştür.

Festival adı altında alkol ve uyuşturucu kullanımının  gençleri arasında yaygınlaştırılmasının  ekonomiye ne tür bir katkısı olacaktır. Zaten bu etkinlikte yerel esnafın kazandığı bir şey yoktur. Ulusal düzeydeki firma ve organizatörler kazançlı çıkmaktadırlar. Alkollü içecek firması geçen yıllarda tırlar dolusu satış yapmıştır. İlimizde yaşayan hiç kimsenin özel hayatına müdahalemiz söz konusu olamaz. Kutuplaşma istemediğimizi , ötekileştirici bir dil kullanmadığımızı , toplumsal barışı önemsediğimizi vurgulamak isteriz. Sadece kötülüklerin toplum hayatında yaygınlaşmasına itiraz ettiğimizin bilinmesi gerekir. Kırmızı çizgilerimiz olan inançlarımız ve toplumsal ahlaki değerlerimizin ekonomik kaygılara feda edilmesine müsaade etmeyeceğiz. İnançlarımızla alay edilen, içki, fuhuş ve uyuşturucu gibi her türlü kötülüğün icra edildiği bu ve benzeri çirkinliklere tüm gücümüzle karşı duracağımızın bilinmesi gerekir.

Yetkililerin bu sene yapılması planlanan Burhaniye deki Zeytinli festivalinin ivedilikle iptaliyle ilgili gereğini yapmalarını bekliyoruz. Kamuoyuna arz ederiz.” ifadeleri kullanıldı.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve balikesirkulisgazetesi.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.