Aralık 6, 2021

Balıkesir Kulis Gazetesi

Balıkesir’in Tarafsız Sesi

Anasayfa » LEVENT ÖZENÇ

LEVENT ÖZENÇ

06.08.2021
Önce Kapınızın Önünü süpürün!

Bu yazımı muhalefete ayırdım.
Biz yeri geldiğinde iktidara yeri geldiğinde de muhalefete eleştirimizi yaparız.
Amacımız iyi işler yapılması bakımından hatırlatmada bulunmak.
Ey muhalefet size bir kaç sözüm var…
Neredesiniz?
Evet neredesiniz…
Meydan boş iken, ortalık sakin iken, kimse bir şey yapmıyor iken siz neden boş duruyorsunuz.
İktidarı istemiyor musunuz, halkın oyunu istemiyor musunuz.
******
Yazının temeli aslında ittifaklar. Şöyle bir analiz edelim Balıkesir’de, Cumhur ile Millet ittifakını!
Cumhurun keyfi yerinde… Neden mi?
Balıkesir’de ki Cumhurun en büyük ortağının başı yani Ak Parti il başkanı Ekrem bey nedense çok sessiz. Kıyametler kopuyor ama tık yok. Şehirde sıkıntı var ama kendisinde tık yok. Skandallar var ama kendisinden tık yok. İnanın uzun zamandır kendisinden ve vekillerden, hatta belediye başkanları ile birlikte BASIN TOPLANTISI yapmasını bekliyoruz. Soracak o kadar çok sorumuz birikti ki…Tabi bizi davet eder ve salona alırlar ise. Malum çk soru sorduğumuz ve eleştirdiğimiz için bizi muhalif görüyorlar ya…
Aşure, pilav ve lokma hayrında görüyoruz yada cuma çıkışı bir camiiden yada bakan yada AKP’nin üst düzeyde bir arkadaşı gelecek ancak öyle… Elbette buralarda olacak, gidecek ama şehirdeki sıkıntıları çözmez ise kendi başını yer bizden söylemesi. Halka dokunmadan, sorunlara dahil olmadan hiçbir şey olmaz. Hala bir gençlik kolları atayamadınız. Ha bu bizim hoşumuza gidiyor, neden derseniz sizin ne kadar dar boğaza girdiğinizi, artık sokakta ki vatandaşa derdinizi anlatamayışınızı, süslü laflarla Allah Affetsin kandırılmış olduğunuzu vb… devam edin İYİ yoldasınız. Aslında genel başkanları Recep Tayyip Erdoğan Sahaya inmeleri hakkındaki talimata rağmen…Sayın iktidarın sayın il başkanı var mısınız… Yok musunuz?
Birde Cumhur ittifakı ortağı MHP ye bakıyoruz onlarda da bir şey Yok!
Gökay başkanın; Sokağın, Esnafın, Pazardaki vatandaşın, köydeki üreticinin derdine çare olacak çözümleri YOK. zira iktidarda değiller … Elden bu kadar geliyor mantığı şu an için geçerliliğini koruyor ama unutulmaması gereken bir şey var…O da iktidarın ortağı olduğunuz gerçeği. Yarın seçim zamanı bütün bunlar karşınıza çıkar. Elden bir şey gelmiyor ile halkı ikna edemezsiniz. Kan kaybetmek kolaydır ama geri kazanmak zordur. Bizim halkımız zor ikna olur. Bizden söylemesi.

ŞİMDİ gelelim Millet İtitfakına…..
Bakıyoruz ki CHP il başkanı Serkan bey gündemi takip ediyor ve söylenmesi gerekeni seslendiriyor ama oda cılız kalıyor…Çünkü partililerde bir boşluk var gibi. Bir türlü istenilen sinerji yaratılamıyor gibi. Serkan başkan bir çok konuda yalnız kalıyor gibi bir hava var. CHP’nin tam birlik olma zamanı, bir olma zamanı, fikir birliği yapma zamanı, il başkanını etrafında birleşme zamanı, alınan kararları uygulama zamanı. Adamın elinde sistemi değiştirecek bir güç yok, sadece itirazını dile getiriyor, halkın hakkını korumak ve kollamak konusunda konuşabiliyor. Ama icra makamı olmadığı için tam sonuç alınamıyor. Ha bazı şeyler için zamana ihtiyaç vardır o da ayrı bir konu. Günü geldi mi her şey hallolur.
Diğer ortak İYİ parti il başkanı Özlem hn, şimdiye kadar düzenlediği basın toplantısı yada etkinlik bir elin parmağını geçmiyor.
Ya siz neden boş duruyorsunuz, bütün mekanizmayı neden çalıştırmıyorsunuz. Siz kendiniz her yere gidemezsiniz, yetişemezsiniz. Talimatı vereceksiniz 20 ilçe aynı anda çalışacak. Siz ve yönetim ekibi koordine edecek ve kontrolü sağlayacak. Tabi bunları yaparkende provokasyonlara izin vermeden, işi fevrileştirmeden yaptıracaksınız. Malum zor bir dönemden geçiyoruz. İyi partinin geliştiği, büyüdüğü, halkın teveccüh gösterdiği bir dönemdeyiz. Böyle fırsatlar her zaman ele geçmez.
En küçük ortak Dp il başkanı varmı yokmu bizde çözemedik. İsmini bir çok kimse bilmez…..
Millet İttifakı ortakları birazcık atağa kalkın, Genel Başkanlarınızın binde biri kadar siyaset yapsanız, kapınızın önünü süpürseniz İktidarsınız! İnanın vekil sayınız daha fazla çıkar, inanın aldığınız belediye sayınız daha fazla olur. Ama bunun için birazcık atak olmanız gerekir.
Hadi kalın sağlıcakla…

23.08.2021

Hatırlayın!
Bundan 10 sene evvel ki yerel seçimlerde Bazılarının tabiriyle Efsane Başkan Rahmetli Sabri Uğur’u başkanlık koltuğundan eden nedenlerden biride fahiş Asfalt Parası idi…..
Muhalefet bu konuyu iyide işledi.Ve lehine çevirerek Başkanlık Koltuğundan etti.
Hatta Sloganı AK’IN KARASINA,ALFALT PARASINA SON‘du.
Şimdide Kırsal Mahallelerden çok sayıda İhbarlar yağıyor haber merkezimize. Malum kırsaldaki vatandaşların ödediği fahiş faturalar..
Vatandaşın canını yakmış ki bu faturalar isyan etmekte…
Şimdide Yeni Slogan: “AK’IN KARASINA, FAHİŞ SU PARASINA SON” olacağa benziyor..
Bakalım 2023 te ki seçimlerde birilerini koltuğundan edecek mi? Bekleyip göreceğiz…..

26.07.2021 AK’IN İÇİNDEKİ KARA’LAR

Kıymetli takipçilerim yeni bir yazı dizisine başlıyorum. Başlık size yazı dizisinin ne ile ilgili olduğunu anımsatmıştır.
En az 5 sayılık bir yazı dizisi olacak.
Hadi il yazımıza başlayalım.
Başlığı okuduğunuz da hemen sizin de aklınıza birileri geliyordur.
Geldiğine göre içerik hoşunuza gidecektir.
Şimdi biraz geriye gidelim.
Malum millet olarak her şeyi çok çabuk unutuyoruz.
Yıl 2019 yerel seçimler var.
Adaylık süreçleri başladı. Mevcut BB Başkanı Zekai KAFAOĞLU idi. Zekai Kafaoğlu aday olur mu olmaz mı derken, diğer taraftan da karalama kampanyaları, yolsuzluk dedikoduları başladı, algı operasyonları planlandı, Özışık kardeşlerin kurduğu karanlık ilişkiler ile yaptığı haberler ülke gündeminde iken aday birden YÜCEL YILMAZ oluverdi.
Edip ağanın bulup çıkardığı prenslerinden kendisi.
Kömürü parlata parlata pırlanta yaparsın ya işte öyle.
Sonuçta kararı merkez vermişti, bize de şehir için hayırlı olsun demek düştü.
Yücel bey propaganda programında 10 yıldızlı şehir BALIKESİR dedi.
Alkış kıyamet koptu, bravo başkan felan…
Ama alkışlayanların bilmediği veya atladıkları bir şey vardı, oda bu bir ajans çalışması idi…
İsterseniz o dönem ki ihalelere bir bakıverin.
Sonuçta bu kampanyayı merkez onaylamıştı, bize de şehir için hayırlı olsun demek düştü.
Yücel bey o dönem 10 YILDIZLI BALIKESİR dedi demesine de vatandaş yıldızlara küstü yıldız arar oldu.
İşte burada KARALAR olayı ortaya çıkıyor.
Gerçekten 10 YILDIZLI BALIKESİR’e ne oldu?
Nereye gitti projeler, istihdamlar, yüzlerce milyonluk yatırımlar…
Yada bu bir projemiydi?
Hani dedik ya AK’IN İÇİNDEKİ KARA’LAR

19.07.2021 Gençlik savaşları 3. bölümüne geldik.

Bu yazımız kurban bayramı öncesine denk geldi. Öncelikle Kurban bayramınızı kutluyorum. Tüm İslam aleminin huzurlu bir bayram geçirmesini temenni ederim.
Şimdi gelelim konumuza. Bildiğiniz üzere yaklaşık bir aydır AK Parti gençlik kollarında bir il başkanı yok. Atayamıyorlar, bu bir önceki il başkanında yaşanan sorunlardan dolayı acaba korkusu olabilir.
İnce eleyip sık dokuyorlar.
Ama neden?
Sanırım AK Parti il teşkilatı ile Balıkesir Büyükşehir belediyesi henüz bir anlaşmaya varmış değil. Kimi seçeceklerine, kimin kime daha faydalı olacağına, 6. kat ile Atalar caddesinde ki Ak Parti İl binası karar veremiyor… neden?
Daha önce ki yazımızda İl Gençlik Kolları ile ilgili kirli pazarlıkları, kirli oyunları, birbirinin altını oymaları, birbirini ispiyonlamaları, birbirinin açıklarını medyaya servis etmeleri gibi olaylar yaşandığını yazmıştık. Hem de buna aynı evde yaşadıkları arkadaşlık bağı mı diyelim yoksa gençlik bağımı diyelim ona da siz karar verin.
AK Parti gençlik kolları yönetiminde ki bazı isimler ile CHP il gençlik kolları başkanı bildiğiniz kanka yaşanmışlıklar var hem de Yemen kahvesi üstündeki dairede.
Şimdi korku şu… acaba bunlarda patlatılır mı basın tarafından…
Yahu çevirdiğin dolapları biz biliyoruz, kumpasını biliyoruz ama acaba yönetiminde biliyor mu?
Ancak hala Ak Parti İl Gençlik Kolları için ismi geçen 2 ya da 3 tane kirlenmemiş isim var.
Bu 2-3 kirlenmemiş isim hakkında da sen araştırma yaptın mı.
İçlerin de var mı öyle Yudum Yudum çalıyorlar diyen kimse?
Bunları da servis edecek misin CHP İl Gençlik Kolları Başkanı Sayın Barut’a?
Bu arada ısrarla bazı isimler ön plana çıkarılıyor ve şehirde konuşulması sağlanıyor.
Amaç başka kimse yok bunlardan biri olmalı algısı oluşturmak.
Ama emin olun çoookkk cengaver var bu görevi alacak ve başaracak.
Hele bir açıklansın görelim…

12.07.2021 GENÇLİK SAVAŞLARI 2

Bildiğiniz üzere geçen hafta gençlik savaşları isminde bir yazı paylaşmıştım. Bunun bir yazı dizisi olacağını belirtmiştim. Şimdi sıra geldi yazının ikincisine.
Biliyorsunuz bir aydan beri AK Parti Balıkesir Gençlik Kolları Başkanı yok, Neden?
Aslında bunun bir hikayesi var. Şimdi size bu hikayeden bahsedelim.
Mert Nazmi Vizili’nin olayı Twitter’da paylaştığı paylaşımlar yüzünden patladı. Birileri bu paylaşımlara ulaştı ve olay Türkiye’nin gündemini bir süre meşgul etti. Bu paylaşımın baş aktörleri Cumhuriyet Halk Partili gençlerdi. Gençler twitterda yaptıkları paylaşımlarla olayı Türkiye gündemine taşıyarak AK Parti Balıkesir Gençlik kolları başkanı Mert Nazmi Vizilli’yi görevinden etmişlerdi.
Burada sorulması gereken soru şu; Mert Nazmi Vizilli’nin bu paylaşımlarını birileri servis etmiş olabilir mi?
Malum şehirdeki gençlerin hepsi birbiri ile arkadaş. Ya ortaokuldan yada liseden. Hepsi şuan bir biri ile ticaret bile yapmaya başladı. Geleceğin belediye başkanları, milletvekilleri de bu genlerden olacak.
Bu gençlerin hepsi gelecek vaad ediyor ama koltuk kavgası ortaya çıkarsa durum sıkıntılı. İşbirliği içerisinde olan ve geleceğini iyi planlayan istediği makamı alır. Ama biz bazı gruplaşmaların olduğunu, adamcılık olayının başladığını görüyoruz.
Bu noktada ikinci bir soru akla geliyor.
Mert Nazmi Vizilli’nin il başkanlığından gitmesinin kimlere yararı oldu. Daha doğrusu kimlerin önü açılmış oldu. KULİSlerde dolaşan birkaç isim var. Asında bu isimlerin başka noktalar ile teması olduğunu daha önce beyan etmiştik. Kim bu isimler derseniz; Talha Yurdakök, Burhan Alkan, Yusuf Alfat, Hüseyin Atikler.
Bu noktada bir soru daha aklımıza geliyor. Genç bir birey olarak kendi başlarına ben adayım diyemezler. Kime bağlılar, veya kimler tarafında yönlendiriyorlar, yada kim kime daha yakın?
Bu kirli oyunu kim kurmuş olabilir? Artık bunu da ilgili kişiler bulur ve düşünür. Ve de sonunda yönetim olarak karar verip bir ismi AK PARTİ BALIKESİR İL GENÇLİK KOLLARI BAŞKANI yapacaklardır.
İşin aslı bu bir GENÇLİK SAVAŞI. Bunu durdurmak ve sulh sağlamak büyüklerin imkanı dahilinde.
Kalın Sağlıcakla.

05.07.2021 GENÇLİK SAVAŞLARI

Hemen öyle savaş diye başlık attık ise Çatışma ya çekmeyin.Menfaat ,Çıkar Çatışması diyelim..
Malum Her Parti’nin Gençlik Kolları, Vakıfları,Dernekleri Var! İdeolojik partiler bunu Ocak, vakıf,dernek adı altında arka bahçesi Olarak kullanıyor…
Bizim konumuz Hem ideolojisi 6 ok olan Atatürkçü olan bir parti ile İdeolojisi Reyiz olan parti arasında geçen savaşları, dar alanda Paslaşmaları çıkar ve menfaat çalışmalarını işleyeceğiz..
Hadi Başlayalım…
Geçtiğimiz ay İktidarda bulunan Akp Balıkesir’de Yaş haddinden emekli olan,Genel merkeze MKYK üyesi olarak gönderilen Uzun yıllar Akp gençlik kolları başkanlığı yapan aynı zamanda ekmeğini kazansın boş durmasın gençlik kollarına başkanlık ederken Bankamatikten parasını alsın denilen genç kardeş Görevi bir başka arkadaşına devretti.
Şaşa İle Devretti.Törenle de Bu Genç Kardeş bilumum Akp lilerden Övgü,tebrik, falan aldı…
Ama kazın ayağı tekti,Yani Öyle değildi!
Bir baktık tebriklerin hemen peşinden Sosyal medya paylaşımları,Teeee üniversitede yudum Yudum çaldıkları Zaman (Şimdi Hamuduyla) ki paylaşımları başladı, Aslinda hikaye burda başladı….
Helal Olsun CHP ye dedik, Gençler bu işi öğrenmişler, Algıyı İyi yapıyorlar dedik, Hatta terndtopik yaptılar Twitter da…
Yıkıldı ortalık….
Dedim ya Kaz 2 ayaklı Ama öyle değilmiş işte…
Sonradan öğrendik!

(Visited 222 times, 1 visits today)